Oficial: Lionel Messi a transmis conducerii FC Barcelona ca vrea sa plece liber

Marti, 25 August 2020, ora 21:08
7241 citiri
Lionel Messi FOTO Hepta

Atacantul argentinian Lionel Messi a transmis conducerii FC Barcelona ca vrea sa plece de la echipa, informeaza cotidianul Sport

Messi vrea rezilierea unilaterala a contractului valabil pana in 2021, cu clauza de 700 de milioane de euro.

Potrivit canalului argentinian TyC Sports, Messi a transmis aceasta cerere prin fax.

Argentinianul dispune in contract de o clauza care ii permite sa plece liber la fiecare final de sezon. El ar fi trebuit sa activeze normal aceasta posibilitate pana la 1 iunie, dar avand in vedere situatia actuala, el poate activa aceasta clauza, scrie presa catalana.

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...