Messi rămâne un "artist"! Pasa de geniu care l-a fermecat și pe Ianis Hagi, filmată de sus VIDEO

Sambata, 10 Decembrie 2022, ora 09:01
5617 citiri
Lionel Messi

Echipa naţională a Argentinei a învins vineri seara, la lovituri de departajare, scor 2-2 (4-3), naţionala Ţărilor de Jos şi s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale din Qatar.

Golurile Argentinei au fost înscrise de Nahuel Molina, în minutul 35, dintr-o pasă a lui Lionel Messi, şi de Messi, în minutul 73, din penalty.

Pasa lui Messi pentru Molina, care a trecut prin toată apărarea Olandei, a fost una extraordinară. Și Ianis Hagi a remarcat-o imediat pe twitter:

Pasa lui Messi pentru Molina

La finalul partidei, Messi a fost nervos și a călcat în picioare pe cine a prins în fața lui. "La ce te uiți, prostule?", a strigat către un membru din staff-ul Olandei. I-a spus să își țină gura lui Louis van Gaal și a criticat prestația arbitrului.

Primul panou publicitar cu miros de cartofi prăjiți. Unde se află și ce companie promovează VIDEO
Lanțul de fast-food McDonald’s are primul panou publicitar cu miros de cartofi prăjiți în orașele Utrecht și în Leiden, Olanda. Aceste panouri publicitare au fost amplasate pe stradă de...
Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
#Lionel Messi, #Argentina, #Olanda, #Tarile de Jos, #sferturi cm, #Ianis Hagi , #Campionatul mondial 2022