Rezultat ”bombă” în sferturile Ligii Campionilor. Bayern a fost eliminată de Villarreal! Ce s-a întâmplat în returul de la Munchen

Miercuri, 13 Aprilie 2022, ora 00:06
4284 citiri
Chukwueze a marcat golul calificării

Bayern Munchen a fost eliminată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu Villarreal, în manşa a doua a acestei faze. În tur, Villarreal s-a impus cu 1-0.

Campioana Germaniei a condus cu 1-0, dar Villarreal a egalat în minutul 88, la unul dintre puţinele contraatacuri ale oaspeţilor.

Au marcat: Lewandowski '52 / Chukwueze '88.

Au evoluat echipele:

Bayern: Neuer - Pavard, Upamecano, L. Hernandez (Davies '87) - Sane, Kimmich, Goretzka, Coman - Musiala (Gnabry '82), T. Muller (Choupo-Moting '90) - Lewandowski. Antrenor Julian Nagelsmann;

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Estupinan - Lo Celso, E. Capoue, Parejo, Coquelin (Chukwueze '84) - G. Moreno, Danjuma (Alfonso Pedraza '84). Antrenor Unai Emery.

Cartonaşe galbene: Lewandowski '33 / Foyth '59, Lo Celso '90+1.

Arbitru: Slavko Vincici (Slovenia)

Pep Guardiola, după a doua semifinală în 4 zile: ”O porcărie, nu înțeleg cum am supraviețuit”
Două semifinale în patru zile. Aceasta a fost provocarea cu care s-a confruntat Manchester City, care a învins-o pe Chelsea cu 1-0 în semifinalele Cupei Angliei, sâmbătă, la trei zile după...
Cum s-a descurcat iubitul Andreei Bălan în semifinale la ATP Munchen
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage a ratat calificarea în finala probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat cu premii totale de...