Liga Campionilor, sferturi: Real Madrid a defilat în ”dubla” cu Chelsea. Cine a decis meciul de la Londra

Miercuri, 19 Aprilie 2023, ora 00:17
3430 citiri
Rodrygo a marcat două goluri

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat fără emoţii în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Chelsea cu scorul de 2-0 (0-0), marţi seara, la Londra, în manşa secundă a sferturilor de finală.

La Londra, Real Madrid s-a impus, scor 2-0, prin golurile marcate de Rodrygo, în minutele 58 şi 80.

În tur, Real Madrid a câştigat tot cu scorul de 2-0.

Antrenorul Barcelonei, Xavi, "l-a mitraliat" pe Istvan Kovacs: "A fost un dezastru"
Echipele Paris Saint-Germain şi Borussia Dortmund s-au calificat, marţi, în semifinalele Ligii Campionilor, după ce au eliminat formaţiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a...
Ce "țeapă" și-a luat Guardiola! A lăsat să plece fotbalistul care face furori la Chelsea
Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Everton, în etapa a 33-a din Premier League. Mijlocaşul ofensiv Cole Palmer a înscris patru goluri. Pe...