Liga Campionilor, sferturi: Real Madrid a făcut un pas uriaș spre semifinale

Joi, 13 Aprilie 2023, ora 00:21
3006 citiri
Benzema a marcat contra lui Chelsea

Real Madrid, campioana en titre, a învins-o pe Chelsea cu scorul de 2-0, miercuri seara, pe teren propriu, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

La Madrid, Real a câştigat datorită golurilor marcate de Benzema ’21 şi Asensio ’74. În minutul 59, de la Chelsea a fost eliminat Ben Chilwell.

Tot miercuri, AC Milan s-a impus cu 1-0 în confruntarea de acasă cu Napoli, partidă arbitrată de Istvan Kovacs.

Partidele retur se vor disputa la 18 aprilie.

În celelalte două sferturi de finală, disputate marţi, Inter Milano a învins în deplasare Benfica, scor 2-0, şi Manchester City a câştigat cu 3-0 confruntarea cu Bayern Munchen. Partidele retur vor avea loc la 19 aprilie.

Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
România joacă împotriva Columbiei în această seară. De ce avem motive să ne temem de naționala sud-americană
Echipa naţională a efectuat ultimul antrenament înainte de meciul cu Columbia, luni seară, la Ciudad Real Madrid, baza de pregătire din Valdebebas a echipei madrilene, anunţă frf.ro....