Liga Campionilor: Porto a dat lovitura la ultima fază cu un gol fabulos marcat în poarta lui Arsenal

Joi, 22 Februarie 2024, ora 00:10
4448 citiri
Galeno, FC Porto

Gruparea portugheză FC Porto a învins miercuri, pe teren propriu, scor 1-0, echipa engleză Arsenal Londra, într-un meci din prima manşă a optimilor Ligii Campionilor.

În prima parte nu s-au consemnat multe ocazii de gol pe Dragao. Arsenal a avut posesia, dar nu a putut străpunge apărarea gazdelor.

Unicul gol al meciului a fost înscris târziu, în minutul 90+4 de Galeno, jucătorul care lovise bara în prima repriză.

FC Porto – Arsenal s-a încheiat 1-0 pentru lusitani, iar returul se va disputa la Londra, în ziua de 12 martie.

FCSB se pregătește de Liga Campionilor, dar nu mai poate juca în grupe. Care e motivul
FCSB a câştigat titlul de campioană a României la fotbal, sâmbătă seara, după ce a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-0), pe Arena Naţională din Capitală, în etapa a...
CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...