Sepsi invinge Juventus si obtine prima victorie din istorie in Liga 1

Vineri, 21 Iulie 2017, ora 20:27
4059 citiri

Sepsi Sfantu Gheorghe a reusit sa invinga pe teren propriu, scor 2-1, formatia Juventus Bucuresti intr-un duel al nou-promovatelor.

A fost prima victorie din istorie in Liga 1 pentru gruparea ardeleana.

Dupa o prima repriza in care oaspetii au irosit doua ocazii mari, gazdele au deschis scorul in minutul 62. A fost o faza confuza in care balonul a lovit de doua ori bara inainte ca Ghinga sa trimita cu mult noroc in poarta.

Pana la final au mai fost ocazii de ambele parti, iar in minutul 90 Herea a dus scorul la 2-0 dupa un contraatac, parand ca a risipit emotiile.

In prelulngiri, Stoenac a sutat napasnic de la marginea careului marcand golul inceputului de sezon, insa a fost prea putin pentru ca Juventus sa obtina vreun punct din acest duel.

Echipele de start

Sepsi: Niczuly - Burlacu, Oros, Ursu, Dumbrava - Ghinga, Thiaw - Astafei, C. Herea, P. Petre - Hadnagy

Rezerve: Fejer, Veress, Fulop, Papsys, Pilibaitis, Kilyen, Damian

Antrenor: Valentin Suciu

Juventus: Mingote - Beta, Benga, Walace, Stefan - Lungu, Stoenac - Buhaescu, Bajenaru, C. Petre - Mazarache

Rezerve: Stoian, Tara, Carabela, Cazan, Bucsa, Calintaru, Morariu

Antrenor: Daniel Oprita

Un patron din prima ligă demontează acuzațiile de blat. Am scăpat de mitul FCSB!
Sepsi avea un istoric negativ cu FCSB, bifând 7 înfrângeri consecutive în fața roș-albaștrilor. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, cunoscut și pentru lanțul de brutării pe care...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
#Sepsi Juventus Liga 1, #Sepsi rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #stiri Liga I