Remiza cu scandal intre Vaslui si CFR Cluj. Cadu i-a scos dintii lui Milanov (Video)

Luni, 25 Februarie 2013, ora 22:20
4765 citiri

FC Vaslui si CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1.

Traditia s-a respectat si in acest an in meciurile dintre FC Vaslui si CFR Cluj, tensiunile atingand cote peste limita normalului.

Ardelenii au beneficiat de o lovitura de pedeapsa in minutul 27, dupa o imprudenta a lui Varela, insa Ricardo Cadu a sutat in Cerniauskas. Lovitura de pedeapsa trebuia insa sa se repete intrucat mai multi jucatori de la FC Vaslui au intrat in careu pana in momentul in care Cadu a apucat sa suteze in minge.

Momentele tensionate au continuat, iar in minutul 42 Ricardo Cadu a fost eliminat pentru un gest brutal. Fotbalistul portughez a intrat criminal asupra lui Milnanov, caruia i-au zburat cinci dinti. Fundasul bulgar va avea nevoie de un implant dentar dupa acest incident.

Peste alte trei minute, ardelenii au mai suferit o eliminare. De aceasta data, Diogo Valente a vazut al doilea cartonas galben pentru ca a revenit pe teren fara acordul arbitrilor.

Cu doi oameni in minus, clujenii s-au multumit sa se apere cat mai bine in partea secunda. Costin, Antal, Sanmartean si Stanciu au ratat ocazii monumentale, lovindu-se de un Felgueiras intr-o zi mare.

Dupa acest rezultat, FCVaslui ocupa locul 4 in Liga 1, cu 36 de puncte, in timp ce CFR Cluj este pe 6, u 33 de puncte.

Etapa urmatoare, FC Vaslui va juca in deplasare cu Pandurii, in timp ce CFR CLuj va primi vizita Otelului.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...