Rapid Bucuresti, foarte aproape de promovarea in Liga 1. Ce au facut giulestenii in ultimul meci

Joi, 13 Mai 2021, ora 22:37
3790 citiri

Formatia Rapid a invins, joi seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa ASU Politehnica Timisoara, intr-un meci din etapa a opta a play-off-ului Ligii 2.

Sarbatoare la Craiova. Echipa lui Adrian Mititelu a promovat in Liga 1

Golul a fost marcat de Sefer, in minutul 65.

In minutul 17, de la oaspeti a fost eliminat Bocsan, iar doua minute mai tarziu Hlistei, de la Rapid, a ratat un penalti.

FC Rapid ocupa locul 2 in clasament, cu 49 de puncte, in timp ce ASU Poli este pe 5, cu 39 de puncte. Lider este U Craiova 1948, care are 50 de puncte.

Guvernul a făcut anunțul mult așteptat! Două stadioane de aproape 1.5 miliarde de lei se vor construi în România
Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan...
S-a stabilit prima echipă promovată în Superliga, pentru prima dată în istorie
Echipa Unirea Slobozia a învins miercuri, în deplasare, scor 1-0, gruparea CS Mioveni, în etapa a şasea din play-off-ul ligii secunde. Unirea Slobozia a promovat în Superligă pentru prima...