Ultimul meci din play-off-ul Ligii 1 din acest sezon decis cu un gol in minutul 90. Totul despre ultima partida din campionat

Joi, 27 Mai 2021, ora 19:27
2022 citiri

Formatia Sepsi Sfantu Gheorghe a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Botosani, in ultimul meci al play-off-ului editiei 2020/2021 a Ligii I.

Meciuri foarte tari pentru Irina Begu si Patricia Tig in primul tur la Roland Garros. Programul romancelor la turneul francez

Golul a fost marcat de Safranko, in minutul 90.

In minutul 90+2, un gol al oaspetilor a fost anulat pentru ofsaid.

Sepsi: Collado - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu - Tortella, Fofana (Paun '46), Tamas (Aganovic '46) - Petrila (Golofca '46), L. Fulop (Achahbar '46), Dumiter (Safranko '60). Antrenor: Leo Grozavu

FC Botosani: Ed. Pap - Braun, Racovitan (Moescu '46), Meleke, Tiganasu - Papa, Florescu, Ongenda - Patache (Fili '46), Croitoru (Roman '18, Askovski '76), Tircoveanu (Camara '76). Antrenor: Marius Croitoru

Cartonase galbene: Fofana '32, Mitrea '53, Ninaj '64, Dumitrescu '89 / Patache '38, Papa '45, Tiganasu '90, Florescu '90+2

Arbitri: Iulian Dima - Valentin Dumitru, Adrian Vornicu - Ionut Coza

Observator: Marian Salomir

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...