Liga I: Prima victorie in 2014 pentru CFR, venita in prelungiri la Targu Jiu

Sambata, 29 Martie 2014, ora 23:30
2198 citiri

CFR Cluj a trecut de Pandurii Targu Jiu cu 1-0, in ultimul meci al zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 25 din cadrul sezonului 2013/2014.

Singurul gol a fost reusit de Felice Piccolo in minutul 92, la aproape ultima faza a partidei.

Meciul a fost unul fara prea mult spectacol, dupa 30 de minute, de exemplu, nefiind inregistrata nicio ocazie la cele doua porti.

Dupa pauza, Giusti a ratat singur cu portarul clujean Felgueiras.

Piccolo a adus prima victorie in 2014 celor de la CFR Cluj, dupa reusita sa din minutul 92, venita cu capul, dupa un corner executat de Djokovici de pe partea dreapta, si apoi deviat de Rada cu capul.

O victorie care apropie CFR de locul 6, ocupat chiar de Pandurii, cu 38 de puncte, clujenii venind acum la 4 puncte in spate.

Pandurii: Gliwa - Pleasca, Paraskevas, Erico, Momcilovic - Elton, Breeveld, Distefano - Ciucur, Giusti, Nicoara.

Rezerve: Mingote, Mamele, Sipo, Buleica, Ungurusan, Bud, Nistor.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Piccolo, Rada, Lopes - Monroy, Djokovic - Deac, Pedro, Costea - Ogbu.

Rezerve: Minca, Velayos, Batin, Veres, Ammari, Tade, Negrut.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#cfr bate pandurii targu jiu, #cfr pandurii cronica liga I, #liga I etapa 25 cronica pandurii , #stiri Liga I