Liga I: Dinamo e in revenire, dupa inca un succes, cu FC Brasov

Duminica, 03 Noiembrie 2013, ora 23:30
2804 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat cu 2-1 meciul cu FC Brasov, din etapa cu numarul 13 a Ligii I, sezonul 2013/2014, in ultimul joc al zilei de duminica. Au marcat Thicot si Lazar, respectiv Aganovic.

La capatul unei prime parti care nu a incantat prea multa lume, lume care oricum nu s-a inghesuit sa vina in "Groapa" pentru acest Dinamo - FC Brasov, gazdele au reusit sa marcheze in prelungiri prin Thicot.

Acesta a reluat in plasa dupa o reluare simpla din 6 metri, ulterior unei centrari venite de la Curtean.

La zece minute de la reluare, Dinamo si-a marit avantajul, dupa golul lui Lazar, care a majorat diferenta printr-un sut din cadere din 11 metri, pozitie centrala.

Brasovul nu a renuntat insa definitiv la gandul macar unui egal si in minutul 75 au redus din handicap prin Aganovic, gol din penalti, dupa ce Boubacar l-a faultat pe Surdu in careu.

Ghinionul ardelenilor a venit la putin timp dupa gol, cand Straut a primit al doilea galben si a fost eliminat.

Avand superioritate numerica, Dinamo a stiut sa profite si a castigat acest joc, bifand a doua victorie la rand, tot 2-1, dupa jocul cu Chiajna.

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Dragos Grigore, Filip- Thicot, Boubacar - Cosmin Matei, Lazar, Curtean - Tucudean.

Rezerve: Naumovski, Dorin Rotariu, Joel Thomas, Durimel, Ionut Serban, Ionut Nedelcearu, Grecu.

Brasov: Mutu - Straut, Cristi Ionescu, Machado, Rodrigues - Madeira, Mateiu - Surdu, Aganovic, Vagner - Buga.

Rezerve: Bordea, Moraru, Diogo Santos, Tatar, Davide Dias, Fonsesca, Ovidiu Mendizov.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#dinamo bate pe fc brasov, #dinamo brasov cronica liga I, #dinamo brasov liga I etapa 13, #dinamo invinge brasov groapa , #stiri Liga I