Liga I: Astra trece de Gaz Metan si e aproape de Steaua

Duminica, 03 Noiembrie 2013, ora 21:28
2113 citiri

Astra Giurgiu a dispus de Gaz Metan Medias cu 3-1 in etapa cu numarul 13 din Liga I, sezonul 2013/2014, golurile fiind marcate de Budescu, Enache si Yazalde, respectiv Cristi Bud.

Partida a inceput spectaculos, cu doua goluri in primele 13 minute. Cristi Bud deschidea scorul in minutul 12, dupa o faza excelenta a oaspetilor, concretizata cu un gol din fata portii.

Yazalde a egalat doar 60 de secunde mai tarziu, cu o lovitura de cap din centrarea lui Matel.

Minutul 33 a venit cu o decizie controversata a lui Tudor, care a fluierat lovitura libera indirecta pentru Astra, dupa ce Yazalde a primit in careu de la Budescu.

Acelasi Budescu avea sa transforme, sutand perfect in plasa laterala.

Dupa pauza, s-a mai marcat un singur gol, Enache fiind cel care a punctat, din pasa lui Cristescu.

Cu aceasta victorie, Astra vine la doar 3 puncte de Steaua, pe locul 2 al Ligii I.

Astra: Lung jr. - Matel, Muresan, Gaman, J. Morais - Laban, Yahaya - De Amorim, Budescu, Karim Yoda - Yazalde.

Rezerve: Gavrilas, P. Santos, Cristescu, Seto, Enache, Ivanovski, Ben Youssef.

Antrenor: Daniel Isaila.

Gaz: Buchta - R. Roberto, Frasinescu, Markovic, Buzean - Al. Munteanu, Todea, Tahar, C. Petre - Fl. Dan - Bud.

Rezerve: Greab, Llullaku, Avram, Robertson, Alaverdasvili, Bozesan, Zaharia.

Antrenor: Cristi Dulca.

Arbitri: Al. Tudor, M. Grigoriu, Gh. Bogdan.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#astra bate gaz metan medias, #cronica liga I astra gaz metan, #astra bate gaz metan etapa 13 , #stiri Liga I