Liga 1: Victorie surprinzatoare a CFR-ului la Petrolul

Duminica, 31 August 2014, ora 22:50
5219 citiri

CFR Cluj a trecut de Petrolul Ploiesti cu 2-1 in ultimul meci de duminica din Liga I, etapa cu numarul 6, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Jakolis si Tade pentru oaspeti, respectiv Teixeira pentru Petrolul.

Prima parte a fost decisa de un gol venit in ultimele 5 minute, acela fiind semnat de Jakolis, dupa o lovitura libera executata de Rada. Faza a venit imediat dupa o gafa a centralului, care nu a acordat un penalti la Deac.

La 0-1, fanii gazda au cerut demisia lui Razvan Lucescu.

Egalarea insa a venit nu mult dupa pauza, prin Teixeira in minutul 54.

Jocul frumos a fost stricat de doua eliminari ale gazdelor pe final, Teixeira si Geraldo parasind mai repede terenul.

CFR a profitat de aceasta situatie si in minutul 86 Tade puncta decisiv pentru o victorie foarte mare a CFR-ului.

Petrolul: Cobrea - Alcenat, Alves (cpt.), Gerson, Satli -Mustivar, De Lucas - Priso, Albin, Teixeira - N'koyi.

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Muniru, Monroy, Deac - Guima, Tade.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#cfr bate petrolul, #cronica Liga I etapa 6, #petrolul cfr cronica Liga I , #stiri Liga I