Liga 1: Victorie dramatica pentru Viitorul lui Hagi

Luni, 03 Februarie 2020, ora 21:54
8053 citiri

Viitorul Constanta a castigat cu 2-1 pe terenul lui Poli Iasi, in ultimul meci al etapei a 23-a din Liga 1.

La primul meci cu Mircea Rednic pe banca, moldovenii au deschis scorul inca din minutul 2, prin Omoh, care a punctat cu o lovitura de cap.

Totusi, Viitorul a reusit sa intoarca rezultatul pe final, prin Zoua, in minutul 80, si Iancu, in minutul 85.

Dupa acest rezultat, Viitorul ocupa locul 5, cu 38 de puncte, in timp ce Poli Iasi este pe 11, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul va primi vizita Universitatii Craiova, iar Poli Iasi se deplaseaza la Sepsi.

Cum s-au marcat golurile:

2 - Poli Iasi deschide scorul cu o lovitura de cap trimisa de Omoh din centrarea lui Horsia!

80 - Zoua egaleaza pentru Viitorul dupa o faza initiata de Ganea la care a contribuit si Iancu!

85 - Viitorul trece in avantaj dupa un gol al lui Iancu, reusit printr-o reluare din cinci metri! Zoua deviaza excelent cu capul in aceasta faza!

C.S.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...