Liga 1: Universitatea Craiova debuteaza cu dreptul in play-off

Duminica, 01 Martie 2020, ora 21:14
10391 citiri

Universitatea Craiova a castigat meciul cu Gaz Metan Medias, scor 2-1, in prima etapa a play-off-ului Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul in minutul 3 din penalti, prin Cicaldau, dar au fost egalati aproape imediat, dupa o reusita a lui Marius Constantin.

In cele din urma, victoria oltenilor a fost adusa de Valentin Mihaila, in minutul 27.

Dupa acest rezultat, Universitatea Craiova urca pe primul loc in play-off, cu 26 de puncte, in timp ce Medias este pe locul 5, cu 22 de puncte.

Cum s-au marcat golurile:

3 - Oltenii deschid scorul din penalti prin Cicaldau, dupa un fault comis de Velisar asupra lui Ivan.

9 - Marius Constantin egaleaza pentru Medias tot din penalti.

27 - Mihaila face 2-1 pentru olteni cu o lovitura de cap din centrarea lui Dan Nistor.

In primul meci din play-off, FC Botosani si FCSB au terminat la egalitate, scor 2-2.

Luni, de la ora 20:30, va avea loc meciul CFR Cluj - Astra Giurgiu.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Liga 1 live, #rezultate Liga 1, #Universitatea Craiova Gaz Metan Medias , #meciuri