Liga 1: Timisoara se incurca de Voluntari. Ilfovenii raman fara victorie

Vineri, 18 Septembrie 2015, ora 20:21
2141 citiri

FC Voluntari si ACS Poli Timisoara au remizat, scor 0-0, in primul meci al etapei cu numarul 11 din Liga 1.

In urma acestui rezultat, ilfovenii raman singura echipa fara victorie in acest sezon al Ligii 1.

Intalnirea de pe stadionul din Stefan cel Mare a inceput in nota de dominare a oaspetilor, acestia solicitand chiar un penalti in minutul 18, dupa o intrare hazardata a lui Pancu la Melinte.

Nici zece minute mai tarziu, Elek a plecat hotarat spre poarta ilfovenilor, l-a driblat pe portar si i-a pasat lui Hernandez, insa acesta a trimis pe langa poarta goala.

Reprize secunda a debutat cu un sut periculos al lui Kone, cel mai activ om al gazdelor, scos insa in corner.

In ultima parte a jocului cei de la Voluntari au fost ceva mai insistenti, insa fostul atacant al Stelei, Mihai Costea, a ratat doua sanse importante de a marca.

ECHIPELE DE START

FC Voluntari: Balauru - Rus, Novakovic, Maftei, Briceag - Novac, Goossens - Kone, Pancu, Pirvulescu - Vodut

Rezerve: Botas, F. Maxim, N. Grigore, Vasile, M. Costea, S. Radoi, Todoran

ACS Poli: Kirschstein - Belu, Luchin, Melinte, D. Popescu - O. Popescu, Sarmov, Llorente - J. Hernandez, Goga, Elek

Rezerve: Smaranda, Scutaru, Croitoru, Barbut, Curtean, Rufino, Neagu

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Liga 1 meciuri rezultate, #Voluntari Timisoara Liga 1, #Liga 1 rezultat meci , #rezultate