Liga 1: Timisoara obtine trei puncte vitale

Luni, 20 Februarie 2017, ora 19:54
2561 citiri

ACS Poli Timisoara a facut un pas important in cursa pentru salvarea de la retrogradare, dupa victoria, scor 2-1, in fata celor de la CSM Poli Iasi.

Pedro Henrique a deschis scorul in minutul 35, cu o reluare din fata portii, insa iesenii au egalat in minutul 51, dintr-un penalti transformat de Andrei Cristea.

Banatenii au trecut totusi in avantaj patru minute mai tarziu, dupa o reluare din patru metri a lui Josip Soljici.

In ultimul sfert de ora, iesenii au jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Santos.

In urma acestui rezultat, ACS Poli Timisoara ocupa locul 13, cu 13 puncte. Banatenii au insa o penalizare de 14 puncte. CSM Poli Iasi este pe 10, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Poli Timisoara se deplaseaza la Viitorul, in timp ce Poli Iasi primeste vizita lui CFR Cluj.