Liga 1: Timisoara incheie sezonul regulat cu o victorie

Vineri, 26 Februarie 2016, ora 22:21
6193 citiri

ACS Poli Timisoara a castigat ultimul meci din sezonul regulat, scor 1-0, pe teren propriu cu Petrolul Ploiesti.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Cristi Barbut in minutul 41, cu un sut sub transversala dupa o greseala de marcaj a lui Pulhac.

Oaspetii puteau egala inainte de pauza, insa Gavrila a ratat dintr-o pozitie ideala, trimitand pe langa.

Dupa acest rezultat, Poli Timisoara obtine 25 de puncte si incheie sezonul regulat pe locul 11, in timp ce Petrolul ramane ultima, cu 8 puncte.

Timisoara va intra in play-out cu 13 puncte, iar Petrolul cu 4 puncte.

Timisoara: Strauss - Belu, Torres, Scutaru, Popescu - Melinte, Llorente - Barbut, Hernandez, O. Popescu - Elek

Petrolul: Cobrea - David, Prestia, Miselaricu, Pulhac - Bucsa, Ziani - Pacar, Zoubir, Gavrila - Paolucci

20:30 FC Viitorul - Pandurii Tg. Jiu

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...