Liga 1: Suspansul pentru calificarea in play-off continua dupa o remiza tensionata

Luni, 17 Februarie 2020, ora 21:51
8360 citiri

Astra Giurgiu a ratat sansa de a se califica in play-off-ul Ligii 1 inca din aceasta etapa dupa o remiza dramatica, scor 2-2, pe terenul lui Hermannstadt.

Giurgiuvenii au tremurat serios inca din startul meciului, mai ales ca Debeljuh a deschis scorul pentru sibieni in minutul 49, cu o lovitura de cap.

In cele din urma, Astra a reusit sa intoarca rezultatul dupa o dubla semnata de Vali Gheorghe in minutele 55 si 67.

Vali Gheorghe a avut sansa de a face 3-1, dar a ratat singur cu portarul. In plus, in minutul 87, Adi Balan a egalat pentru Hermannstadt dintr-o faza controversata, la care gazdele au acuzat o pozitie de ofsaid.

Astra Giurgiu ocupa locul 5 in Liga 1, cu 41 de puncte, si va afla in ultima etapa daca se va califica in play-off.

Mediasul are 40 de puncte, iar Viitorul are un punct mai putin. In ultima runda vor avea loc meciurile Astra Giurgiu - Sepsi, Gaz Metan - Dinamo si Viitorul - Academica Clinceni.

C.S.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...