Liga 1: Steaua a capotat la Ploiesti

Duminica, 21 August 2011, ora 23:55
7944 citiri

Steaua a suferit prima infrangere din acest sezon, in deplasare cu Astra Ploiesti, scor 1-2.

Revenita la Ploiesti, unde in urma cu o saptamana a fost echipa gazda, Steaua a avut ghinion inca din startul meciului cu echipa lui Marius Sumudica.

Gabi Matei s-a accidentat in minutul 3 si cateva secunde mai tarziu a fost inlocuit cu Raul Rusescu, tot sistemul tactic al lui Ronny Levy fiind dat peste cap.

Antrenorul israelian a fost exasperat de jocul slab al Stelei si a mai operat o schimbare, in minutul 34, Mihai Costea fiind trimis in locul muntenegreanului Nikolici.

Minutul 37 a adus si prima ocazie a Stelei, insa Tatu, scapat singur cu portarul, a sutat mai intai in Lung, pentru ca apoi, cand mingea i-a revenit, sa se impiedice precum un amator.

De parca nu era de ajuns pentru Steaua, pe contraatac prahovenii au obtinut un penalty acordat cu usurinta de Ovidiu Hategan, pe care N'Doye l-a transformat fara emotii.

Steaua nu a dat semne de revenire nici in partea secunda, iar prahovenii au profitat si au inscris inca o data in minutul 54, prin Fatai, dupa o greseala a lui Valentin Iliev.

Si dupa primirea celui de-al doilea gol, Steaua nu a dat semne de revenire, dar a avut un penalty la un hent al lui N'Doye, pe care Hategan nu a dorit sa il acorde.

Steaua a marcat in cele din urma in minutul 90, prin Mihai Costea, dar nu a reusit un asalt pe final de meci, fiind astfel infranta din nou la Ploiesti.

Sumudica a betonat defensiva pe final de meci si a reusit a doua victorie consecutiva pe banca prahovenilor, in timp ce Steaua a suferit prima infrangere din acest sezon.

ASTRA - STEAUA 2-1

*Apasati butonul Refresh pentru actualizarea paginii

90+4 - Final de meci!

90 - GOL STEAUA! Mihai Costea inscrie cu un sut din marginea careului!

90 - 4 minute suplimentare.

90 - Lung vede cartonasul galben.

87 - Gaman intra in locul lui Miranda.

84 - Geraldo are o interventie salvatoare! Astra, aproape de golul trei!

81 - Rusescu suteaza periculos din lovitura libera, dar Lung scoate de la coltul scurt.

80 - Stelistii cer din nou penalty pentru un hent, dar Hategan lasa jocul sa continue.

79 - Tatu scapa singur cu portarul, dar este semnalizat eronat in ofsaid.

78 - Budescu intra in locul lui Stratila.

78 - Steaua cere penalty pentru un hent in careul prahovenilor, dar Hategan lasa jocul sa continue.

75 - Steaua paseaza mult, dar fara sa creeze pericol la poarta lui Lung.

71 - Miranda vede cartonasul galben.

69 - Tanase vede cartonasul galben.

68 - Prepelita intra in locul lui Latovlevici.

67 - Fatai vede cartonasul galben.

64 - Bourceanu incearca o recuperare in jumatatea adversa, dar il faulteaza pe N'Doye.

61 - Morais suteaza peste poarta din lovitura libera.

61 - Iliev vede cartonasul galben pentru un fault la Stratila.

58 - Cosmin Matei intra in locul lui Udoji.

54 - GOL ASTRA! Iliev greseste in centrul defensivei, Fatai ii sufla mingea si inscrie pentru 2-0!

52 - Rusescu trage puternic la coltul scurt, dar Lung scoate in corner.

49 - Miranda reia cu capul putin peste poarta dupa o centrare a lui Stratila.

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauza!

45 - 2 minute suplimentare

42 - Stratila trage din marginea careului, dar Tatarusanu retine.

38 - GOL ASTRA! N'Doye inscrie din lovitura de la 11 metri!

38 - Penalty pentru Astra dupa o interventie a lui Geraldo asupra lui Miranda. Hategan inventeaza un penalty!

37 - Ce ocazie! Tatu ii fura mingea lui Morais, scapa singur cu portarul, incearca o scarita, dar Lung respinge. Mingea ii revine lui Tatu, care se impiedica cu poarta goala in fata!

34 - Schimbare Steaua: Mihai Costea intra in locul lui Nikolici.

33 - Ocazie mare! N'Doye da o pasa peste apararea Stelei, Udoji preia bine, dar trage putin pe langa poarta!

31 - Iliev recentreaza periculos in fata portii, fundasii prahoveni resping cu emotii.

28 - Astra incearca o combinatie periculoasa, dar Fatai greseste o pasa.

24 - Sumudica e un car de nervi pe banca, il injura pe Stratila.

21 - N'Doye suteaza din nou de la distanta, mult pe langa poarta.

17 - Nikolici reia cu capul peste poarta din centrarea lui Tatu.

16 - N'Doye suteaza de la 45 de metri, dar mingea trece mult peste poarta.

13 - Steaua tine de minge, dar paseaza mult la mijlocul terenului.

10 - Rusescu suteaza din unghi, dar mingea trece mult pe langa poarta.

6 - Matei iese accidentat si e inlocuit cu Rusescu. Banel trece fundas dreapta.

3 - Morais trage tare din afara careului, mingea trece pe langa poarta

1 - Fluier de start!

Astra: S. Lung - Matel, Goian, Bruno Miguel, J. Morais - Stratila, Takayuki, N'Doye, Udoji - Fatay, Miranda

Rezerve: Lungu, Gaman, Tiganasu, C. Matei, Al. Stan, Ologu, Budescu

Steaua: Tatarusanu - G. Matei, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Nicolita, Bourceanu, Brandan, Tanase - Tatu, Nikolic

Rezerve: Stanca, Gardos, Rusescu, Bicfalvi, Prepelita, Galamaz, M. Costea

Primar vizat de mai multe dosare pentru fraudarea alegerilor în favoarea PNL, candidează acum sub sigla PSD. „Au furat voturile fără niciun resentiment”
Primarul comunei Ciorani din județul Prahova, Voicu Marin, trimis în judecată pentru falsificarea documentelor electorale, în favoarea Partidului Naţional Liberal, la alegerile locale din anul...
Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...