Liga 1: Sabau a obtinut prima victorie din acest sezon

Vineri, 19 August 2011, ora 23:35
2673 citiri

Formatia pregatita de Ioan Ovidiu Sabau, FCM Targu Mures, a castigat meciul disputat pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 2-0, in prologul etapei a patra a Ligii 1.

Ardelenii au dominat steril prima repriza si au avut cea mai mare sansa de a deschide scorul in minutul 45, cand Celsinho a ramas singur cu poarta goala si a luat la tinta bara.

La doar cateva secunde de la startul reprizei secunde, Bus a razbunat ratarea colegului sau, inscriind cu un sut plasat din afara suprafetei de pedeapsa.

Celsinho a reusit totusi sa-si treaca numele pe lista marcatorilor 13 minute mai tarziu, cu un gol marcat dupa o centrare de pe dreapta a lui Vagner.

Formatia din Targu Mures dominat in continuare meciul si a ratat alte trei ocazii de poarta, prin Astafei, Iencsi, respectiv Florin Dan, in timp ce oaspetii au fost neputinciosi in ofensiva.

Victoria de vineri seara este prima din actualul sezon pentru elevii lui Sabau, care au acumulat patru puncte si au parasit zona retrogradarii. CS Mioveni a ramas pe ultima treapta a Ligii 1, fiind singura formatie fara puncte si fara gol marcat.

FCM Targu Mures: Balauru - Vagner, Iencsi, Ghionea, Szilagyi - Paduretu - Fl.Dan, Ba, Ilyes, Astafei - Bus;

Rezerve: Goia, D.Matei, Gugu, Jamal, Celsinho, Kallisse, Ruiz;

CS Mioveni: Popescu - I.Voicu, Miulescu, M.Olteanu, Craciun - V.Gheorghe, Naidin, Margaritescu, Vladu - Cl.Ionescu, Dica;

Rezerve: Coca - B.Stoica, Baicu, Sandulescu, Neaga, Tanasa, Enache;

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#FCM Targu Mures, #CS Mioveni, #rezultate Liga 1, #Ioan Ovidiu Sabau , #rezultate