Liga 1: Revenire cu stangul pe banca pentru Gica Hagi

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 20:25
3505 citiri

Viitorul a fost infranta in deplasarea de la Medias, scor 1-3, de Gaz Metan, la primul meci cu Hagi pe banca.

Gazdele au deschis scorul dupa doar noua minute, prin Dan Roman, pentru ca in minutul 34 portarul Viitorului, Dragos Balauru, sa le ofere un gol pe tava dupa o gafa uriasa.

Italianul Figliomeni a profitat dupa ce Balauru a dat pe langa minge si a facut 2-0.

Mitrea a inscris in minutul 70 din lovitura libera pentru 1-2, dar Ciprian Petre a punctat pentru gazde cu un sut superb in vinclu.

Dupa acest rezultat, Medias ocupa locul 8, cu 11 puncte, in timp ce Viitorul este pe 14, cu 6 puncte.

Etapa urmatoare, Gaz Metan va primi vizita Ceahlaului, in timp ce Viitorul va intalni Petrolul pe teren propriu.

C.S.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...