Liga 1: Revelatia campionatului, invinsa la Brasov

Vineri, 22 August 2014, ora 20:20
3415 citiri

FC Brasov a reusit prima victorie din acest sezon, scor 2-1, pe teren propriu cu ASA Targu Mures, echipa care obtinuse rezultate foarte bune in primele etape.

ASA Targu Mures a inceput mai bine meciul, iar dupa patru minute a marcat primul gol prin Bumba, care a reluat o centrare perfecta a lui Hora.

Brasovenii au egalat cu sase minute inainte de pauza prin Grigorie, iar in partea secunda au fortat victoria.

Constantinescu a inscris cu o lovitura frumoasa de cap in minutul 76 si a adus cele trei puncte pentru gazde.

Dupa acest rezultat, ASA Targu Mures ocupa locul 5, cu 8 puncte, in timp ce FC Brasov e pe locul 11, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, FC Brasov va intalni Dinamo in deplasare, in timp ce ASA Targu Mures va primi vizita lui FC Botosani.

C.S.

Declarația jignitoare a lui Marcel Ciolacu la adresa moldovenilor nu este o gafă. Obsesia premierului privind ”poziția Buzăului” VIDEO
Deși declarația scandaloasă la adresa moldovenilor făcută săptămâna trecută la Timișoara de Marcel Ciolacu a stârnit indignare în opinia publică, acesta nu este la prima...
Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...