Liga 1: Remiza spectaculoasa la Sfantu Gheorghe

Luni, 19 Martie 2018, ora 22:40
6182 citiri

Sepsi OSK a terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu FC Voluntari, ultima din etapa a 2-a a play-out-ului Ligii 1.

Intr-o atmosfera de senzatie, la primul meci din Liga 1 la Sfantu Gheorghe, Sepsi a inceput bine si a avut o bara prin Fulop inca din primul minut.

Cei care au marcat primii au fost insa ilfovenii, care au punctat in minutul 43 prin Laurentiu Marinescu, dintr-un penalti acordat usor.

Egalarea a venit tot dintr-un penalti acordat usor in startul partii secunde, cand Istvan Fulop l-a invins pe Mihai Minca.

Sepsi OSK a trecut in avantaj tot dupa un penalti, de aceasta data acordat corect, transformat de Fulop in minutul 71.

FC Voluntari a alergat insa dupa egalare, iar Balan a reusit sa marcheze un gol cat un punct cu o lovitura de cap, in minutul 90+2.

Dupa acest rezultat, Sepsi OSK ocupa locul 6 in play-out, cu 12 puncte, in timp ce FC Voluntari este pe 3, cu 18 puncte.

Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...
CTP, devastator cu Piedone: ”Candidatul Parizer Usturoi. Așa un afront?... Semn rău pentru interlopul poporului”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat cu aciditate ultima ieșire publică a lui Cristian Popescu Piedone, candidat la Primăria Capitalei, care și-a prezentat programul cu care vrea să...