Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Remiza care ajuta Steaua, intre Concordia si CFR

Duminica, 26 Octombrie 2014, ora 17:30
2339 citiri

Concordia Chiajna si CFR Cluj au incheiat la egalitate, scor 1-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 12, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Bagaric (minutul 38) pentru gazde, respectiv Dragarski, un autogol, in minutul 4, pentru CFR.

CFR incepea asadar excelent partida de la Chiajna in minutul 4, dupa ce fundasul central Dragarski devia in proprie poarta o minge in interiorul careului mic, dupa o centrare de pe stanga.

Egalarea a venit pe final de prima parte, cand Bagaric puncta pentru Concordia, cu o lovitura de cap din 6 metri, la capatul unei centrari trimise de Adrian Cristea de pe partea stanga.

De remarcat ca CFR a avut o bara in minutul 60, prin Guima.

Acest egal ajuta Steaua, care daca va invinge duminica seara la Targu Mures, se poate distanta la 5 puncte in fruntea Ligii I.

Cei de la Concordia sunt pe locul 15, cu 11 puncte acumulate in 12 etape.

Concordia: Matache - Bagaric, Lovin, Martins, Bucurica - Dragarski, Boldrin, Mario, Cristea - Dina, Wellington.

Antrenor: Marius Sumudica.

CFR: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Christian, Monroy - Chanturia, Dore, Ivanovski - Guima.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#egal intre concordia cfr, #concordia cfr egal liga I, #remiza concordia cfr cluj etapa 12 , #stiri Liga I