Liga 1: Pandurii si Voluntariul se incurca reciproc in lupta pentru play-off

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 19:56
2071 citiri

Pandurii Targu Jiu si FC Voluntari s-au incurcat reciproc in cursa pentru un loc in play-off, remizand joi seara, scor 1-1, in etapa a 18-a a Ligii 1, pe terenul gorjenilor.

Scorul a fost deschis repede, in minutul 7, cand Lucian Sanmartean a sutat din lovitura libera de la aproape 25 de metri, insa portarul Balauru a gafat incredibil, scapand mingea in poarta.

Meciul a fost unul anost pana la pauza, doar Voluntariul avand doua ocazii de a marca, insa de fiecare data portarul Razvan Stanca a retinut.

In partea a doua, Balaur a reusit sa egaleze, in minutul 58, cu o foarfeca de la 7 metri de poarta, dupa o actiune frumoasa a lui Florin Cernat.

Cele doua echipe si-au impartit ocaziile pana in minutul 90, fiecare avand cate doua sanse de a marca. In ultimul minut al prelungirilor, Voluntariul putea sa dea lovitura la Turnu Severin, insa Balan, scapat singur cu portarul, a preferat sa-i paseze lui Cernat, care a sutat pe langa poarta goala, fiind insa in pozitie de ofsaid.

Dupa acest meci, cele doua echipe sunt vecine de clasament - Pandurii pe locul 8, cu 24 de puncte, iar Voluntariul pe 9, cu 22 de puncte. Pe locul 6, ultimul care asigura calificarea in play-off, se afla CFR Cluj, care are 26 de puncte si un meci mai putin disputat.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#rezultat Pandurii Voluntari, #egal Pandurii Voluntari, #scor Pandurii Voluntari, #liga 1 pandurii voluntari, #etapa 18 Pandurii Voluntari , #meciuri