Liga 1: Rezultatele meciurilor de duminica

Duminica, 02 Februarie 2020, ora 21:58
7557 citiri

Ziare.com v-a tinut la curent cu desfasurarea rezultatelor intalnirilor de duminica din Liga 1, in prima etapa de la reluarea campionatului, runda cu numarul 23 a sezonului competitional 2019/2020.

Ambele meciuri au fost decise la un singur gol, ambele venite pe finaluri tensionate de meci. Botosani a castigat in prelungiri in partida cu Chindia, 1-0 in minutul 91, iar CFR Cluj s-a impus si ea la limita cu FCSB, total meritat insa, gol marcat de Vinicius dupa o reluare superba de la 20-22 de metri.

Iata mai jos rezultatele complete ale zilei si cronicile aferente:

Chindia Targoviste - FC Botosani 0-1 (Dugandzici 90')

Min.90: Botosani da lovitura in primul minut de prelungire prin acelasi Dugandzici, care acum ofera un lob de mare efect peste Moldovan, dupa o lansare superba din propria jumatate.

Min.76: Gol marcat de FC Botosani, prin Dugandzici, dar brigada lui Horatiu Fesnic anuleaza inexplicabil golul pe motiv de offside, unul teoretic inexistent.

Liga 1: FC Botosani castiga in prelungiri la Chindia

CFR Cluj - FCSB 1-0 (Vinicius 78')

Min.76: Planici vede rosu direct dupa un fault in postura de ultim aparator. Sarbul a incercat sa salveze ce putea fi salvat dupa o pasa jenanta in lateral a lui Nedelcu.

Min.78: Vinicius marcheaza un gol superb, de la circa 20-25 de metri in plasa laterala, fara sperante pentru Balgradean. Balonul a ajuns la fundas dupa o lovitura libera batuta in zid de Deac, in fata careului.

Liga 1: CFR Cluj o invinge la limita pe FCSB, dupa un meci decis de gafa lui Nedelcu

Pana acum, in aceasta etapa au mai avut loc rezultatele:

Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias 3-1

Academica Clinceni - FC Voluntari 1-2

Hermannstadt - Sepsi 2-2

Dinamo - Astra 2-0

Mai este un singur meci de disputat, luni de la ora 20, Politehnica Iasi - FC Viitorul, de asemenea si el LIVE pe Ziare.com.

Toate partidele sunt televizate pe DigiSport, TelekomSport si LookTV.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#rezultate meciuri de duminica live, #live etapa 23 Liga 1 meciuri, #cronici rezultate Liga 1 meciuri duminica , #stiri Liga I