Liga 1: Hermannstadt produce marea surpriza si o invinge la Targu-Mures pe CSU Craiova

Duminica, 04 August 2019, ora 19:56
5790 citiri

AFC Hermannstadt a dispus pe teren propriu de Universitatea Craiova, scor 2-1, intr-o partida disputata la Targu Mures, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 4 a sezonului competitional 2018/2019.

Sibienii nu aveau niciun punct pana acum in Liga 1, iar acum au dat o lovitura cu o echipa de cupa europeana, CSU Craiova, chiar daca oltenii au inceput fulgerator, gol in minutul 3 cu capul marcat de Vasile Constantin.

Gazdele au intors soarta partidei dupa pauza, cu doua goluri marcate in minutele 50 si 53, de catre Petrescu si Viera, fost capitan la Pandurii sau Sepsi.

Sibiu urca pe 10 in L1 cu 3 puncte, in timp ce Craiova, care avea 3 victorii in primele 3 meciuri, cade pe 3, sub CFR Cluj si Viitorul.

CSU Craiova va evolua joi acasa cu cei de la AEK Atena in prima mansa a turului III preliminar Europa League, de la ora 19.15, LIVE pe Ziare.com.

Sa mai remarcam ca sibienii au ramas din minutul 87 in 10 oameni, dupa eliminarea lui Viera.

FC Hermannstadt: Cristiano - Oprut, Stoica, Viera, Matel - Joalisson, Buzan - Romario, Yazalde, Petrescu - Debeljuh.

Craiova: Pigliacelli - Bancu, Acka, Ferreira, Vladoiu - Ivanov, Qaka, Constantin - Vatajelu, Fortes, Barbut.

Arbitru: A.Florin.

Cristian Popescu - Piedone, avans considerabil față de ceilalți candidați la Primăria Capitalei, conform ultimului sondaj de opinie
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#mare surpriza Sibiu invinge Craiova Liga, #Liga 1 cronica meci Hermannstadt CSU , #stiri Liga I