Liga 1: Egal intre Chindia si Sepsi pe o ploaie torentiala

Duminica, 08 Martie 2020, ora 19:27
3095 citiri

Chindia Targoviste si Sepsi OSK au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a zilei din Liga 1, in etapa cu numarul 2 din faza de play-out a sezonului competitional 2019/2020.

Golurile au fost marcate de Diallo pentru gazde, minutul 27, respectiv Fulop, in minutul 47.

A fost o partida cu reprize diametral opuse, in care Chindia a dominat prima parte si a si inscris pe merit prin Diallo, lovitura de cap bine tintita la coltul lung, dupa centrarea inspirata a lui Serban de pe flancul drept.

Egalarea a venit la doua minute dupa pauza, cand sutul frumos al lui Fulop, dupa pasa lui Carnat, s-a dus perfect in plasa, profitand si de o deviere a unui fundas rival.

Nu s-a mai intamplat mare lucru pana la final, intr-un meci disputat si pe o ploaie torentiala, dar si pe un stadion gol, fara spectatori, dupa ultimele masuri luate de Guvern.

Sepsi este pe locul 8 cu 19 puncte, iar Chindia este penultima din Romania, cu 14 puncte, la egalitate cu Clinceni.

Chindia: D.Moldovan - Martac, Pitian, Diallo, Corbu - Yameogo, Rata, Bic, Serban - Barbu, Berisha.

Rezerve: Popescu, Benga, Florea, Dangubic, Dumitrascu, Novac, Atanase.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Stefan - Vasvari, I.Fulop, Kovacs, Diaz - Carnat, Dumiter.

Rezerve: Achahbar, Celea, Fejer, L.Fulop, Gal-Andrezly, Karanovic, Stefanescu.

Antrenor: Leo Grozavu.

Arbitru: A. Popescu.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...
#Liga 1 cronica meci Chindia versus, #egal intre Chindia si Sepsi ploaie , #stiri Liga I