Liga 1: Egal aprig intre CFR Cluj si Astra

Sambata, 19 Septembrie 2015, ora 22:53
2889 citiri

CFR Cluj si Astra au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 11-a a Ligii 1, intr-un meci cu mai multe momente tensionate.

Ardelenii au inceput in forta partida si au avut nevoie de doar cinci minute pentru a deschide scorul, prin Jakolis, in urma unui atac.

Venita la Cluj fara jucatori precum Budescu, De Amorim si Teixeira, Astra a contat doar prin Denis Alibec, care a sutat de mai multe ori spre poarta lui Marc.

Cu ceva noroc, Alibec a reusit egalarea in minutul 50, cu un sut deviat din centrul careului.

Dupa acest rezultat, Astra ocupa primul loc in Liga 1, cu 21 de puncte in 11 etape.

De partea cealalta, CFR este pe 7, cu 13 puncte, insa ardelenii au inceput cu o penalizare de sase puncte.

Etapa urmatoare, Astra primeste vizita lui FC Botosani, in timp ce CFR Cluj se deplaseaza la Targu Mures.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...