Liga 1: Echipa miliardarului Ioan Niculae, la pamant

Duminica, 26 Aprilie 2015, ora 22:52
3014 citiri

Astra Giurgiu a inregistrat duminica seara inca rezultat negativ in Liga 1.

Echipa patronata de Ioan Niculae, aflat in prezent dupa gratii, a fost invinsa pe teren propriu, scor 1-2, de Gaz Metan Medias, in etapa a 28-a a Ligii.

Scorul a fost deschis in minutul 35, de Denis Alibec, cu un sut superb de la distanta.

La pauza s-a intrat insa la egalitate, dupa ce Roman a marcat cu capul, in minutul 45, dupa o centrare din banda dreapta.

Golul victoriei a venit la inceputul reprizei secunde. Roman a fost faultat in careu si Curtean a transformat cu siguranta lovitura de la 11 metri.

In urma acestei victorii, Ga Metan Medias a ajuns la 29 de puncte si a urcat pe locul 12 in ierarhia Ligii 1. De partea cealalta, Astra ramane pe 5, cu 41 de puncte.

6 meciuri la rand fara victorie are Astra.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...