Liga 1: Claudiu Niculescu a dat golul campionatului

Duminica, 01 Mai 2011, ora 17:55
3265 citiri

Claudiu Niculescu a dat probabil cel mai frumos gol din acest campionat in victoria pe care Universitatea Cluj a obtinut-o la Ploiesti, scor 2-1, cu Astra.

Atacantul Universitatii Cluj a egalat la unu in minutul 72, cu o executie superba direct din corner. Lovitura fostului dinamovist a lovit mai intai bara, iar apoi a intrat in plasa.

Pentru Claudiu Niculescu, acesta a fost golul cu numarul 13 din acest sezon, el fiind golgheterul "Sepcilor Rosii".

In prealabil, Astra deschisese scorul in minutul 4, prin Sorin Stratila, printr-o lovitura de cap.

Victoria "Sepcilor Rosii" a fost adusa de Alexandru Pacurar, cu un gol in minutul 85.

In urma acestui rezultat, U Cluj ocupa locul 10 in Liga 1, cu 41 de puncte, in timp ce Astra se afla pe 11, cu 38 de puncte.

Cele doua echipe sunt lipsite de emotiile retrogradarii in acest final de sezon.

Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...