Liga 1: Chindia scoate un punct in fata Mediasului

Sambata, 26 Octombrie 2019, ora 19:55
2704 citiri

Chindia Targoviste a reusit sa salveze o remize in meciul cu Gaz Metan Medias, din etapa a 14-a a Ligii 1.

Scorul final al partidei a fost 1-1, golul gazdelor venind cu 5 minute inainte de final.

Dupa o prima repriza in care Mediasul a avut ocaziile, insa nu a putut concretiza, cei de la Chindia s-au mai dezmortit in partea secunda, cand au aparut periculos in careul advers.

Elevii lui Edi Iordanescu au ratat si ei sanse uriase, astfel ca era numai o chestiune de timp pana la gol.

Ardelenii au inscris primii, prin Bus, care a trimis in plasa un balon scapat in fata de portarul Aioani in urma unui sut al lui Olaru.

Gazdele au avut forta de a egala pe final, atunci cand Pitian a trimis cu capul imparabil pentru Plesca si a salvat o remiza pentru Chindia.

ECHIPELE DE START

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Pitian, D. Dumitrascu - O. Bic, L Mihai - Yameogo, Cherchez, Dumiter - Vodut;

Rezerve: D. Moldovan, Dudea, Neciu, Novac, A. Burlacu, Rata, Negut

Gaz Metan: Plesca - R. Romeo, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Diakota, Chamed - Olaru, Cardoso, S. Bus;

Rezerve: Batista, Pleasca, R. Popa, N. Rosu, Draghici, Trif, Ely Fernandes

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...