Liga 1: CFR Cluj, umilita acasa de Pandurii

Duminica, 01 Martie 2015, ora 20:00
2690 citiri

CFR Cluj a fost invinsa cu 4-0 de catre Pandurii Targu Jiu, in runda curenta de Liga I, cu numarul 19, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Roman, Eric, Shalaj si un autogol Amadio.

Roman a inceput sarabanda golurilor in minutul 2, pentru ca pauza sa ii gaseasca pe gorjeni conducand cu 2-0 pe tabela, dupa un autogol al lui Amadio.

Partea secunda a fost si ea una fara emotii pentru oaspeti, cu goluri marcate de Eric si Shalaj, in ultimele 7 minute.

In clasament, Pandurii urca pe 8, cu 21 de puncte, la egalitate cu Viitorul si Concordia. CFR ramane ultima in Romania, cu doar 11 puncte, dupa acea depunctare masiva.

CFR Cluj: Amadio - Lopes, Larie, Ene, Camora (Jakolis '37) - Deac, Muniru, Carp, Chanturia (Paun '68) - Jazvic, Tade.

Rezerve: Vatca, Paun, Negrut, Kereki, Petrus, Cublesan.

Antrenor: Eugen Trica.

Pandurii: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic - Anton (Eric '61), Pintilii, Nistor - Buleica (Shalaj '68), M. Roman (Matulevicius '75), Nicoara.

Rezerve: Stanca, Sandru, Pleasca, Eric, Shalaj, Matulevicius, Radut.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#pandurii castiga meci cfr, #cronica liga I cfr pandurii, #pandurii bate la cfr, #cfr pandurii meci liga I , #stiri Liga I