Liga 1: Astra castiga la Voluntari si mai spera la play-off

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 15:55
3247 citiri

Astra Giurgiu a castigat partida din deplasare cu FC Voluntari, scor 2-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 19 a stagiunii 2016/2017.

Golurile au fost marcate toate 3 in partea secunda, pentru campioni marcand Budescu si Teixeira, in minutele 47 (Budescu marcand dintr-o superba lovitura libera) si 53, iar pentru gazde punctand Ivanovici, in minutul 63.

Victoria de la Voluntari este ca o gura de oxigen pentru trupa lui Sumudica, care revine in lupta pentru calificarea in play-off, urcand acum pe 9, la 6 puncte distanta de locul 6, ocupat de Dinamo.

Dinamo va juca luni seara in deplasare cu Gaz Metan Medias, echipa de pe locul 4.

FC Voluntari si Astra Giurgiu se intalnisera pana acum de trei ori. De doua ori partidele s-au terminat la egalitate, o data s-a impus campioana en titre.

Sezonul precedent, acasa la FC Voluntari, s-a impus Astra Giurgiu, scor 1-2.

Voluntari a cazut dupa acest meci pe 10, cu 22 de puncte.

Echipe de start:

FC Voluntari: Balauru - Acsinte, Spahija, Balaur, Filipov - Novac, C. Lazar, Marinescu, Cernat, Capatana - Balan.

Astra Giurgiu: Lung - J. Morais, Sapunaru, G. Alves, Al. Stan - Seto, Boubacar, Nicoara, Kortzorg, Al. Ionita - Alibec.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#Astra castiga la Voluntari, #cronica meci Voluntari Astra, #Astra se apropie de playoff , #stiri Liga I