Liga 1: Astra a umilit Brasovul la Giurgiu

Duminica, 03 August 2014, ora 20:55
3938 citiri

FC Brasov a suferit o infrangere umilitoare pe terenul Astrei Giurgiu, in etapa a doua a a Ligii 1. Vicecampioana s-a impus fara probleme cu scorul de 5-0.

Dupa un debut de partida in care au rezistat cu bune, "stegarii" au incasat primul gol in minutul 34, atunci cand japonezul Seto a trimis in plasa un balon respins neglijent de portarul Iacob.

In partea secunda a intrat in prim-plan fundasul Valerica Gaman, acesta reusind doua goluri intr-un interval de doua minute.

Enache a marcat si el cu patru minute inainte de final pentru ca Bukari sa "inchida" tabela in prelungiri.

Astra obtine o victorie convingatoare in etapa a doua a Ligii 1 si se instaleaza in prima pozitie a clasamentului.

Echipele de start

Astra: S. Lung - Rus, Gaman, Oros, Morais - Laban, Takayuki - Enache, Budescu, De Amorim - Fatai

Rezerve: Coman, Ben Youssef, Cristescu, Pilatsikas, Yahaya, Bukari, Al. Ionita II

FC Brasov: Iacob - Straut, Machado, Leko, Serginho - Vagner, D. Santos, C. Munteanu, C. Cristea - Grigorie - M. Constantinescu

Rezerve: D. Mutu, Aganovic, Buga, Enceanu, H. Popa, Petris, Barna

Candidatul Dreptei Unite la Primăria Iași: Lupta se va da ”între mafia lui Chirică și ieșenii onești, care nu fură și nu-i iubesc pe toți”
Candidatul Alianţei Dreapta Unită la Primăria Iaşi, Marius Bodea, a declarat după înregistrarea candidaturii sale la Biroul Electoral Municipal că pe 9 iunie bătălia se va da „între...
Gabriela Firea: ”Mă bazez foarte mult pe bucureşteni, pe cei care sunt nemulţumiţi de ineficienţa actualului primar” VIDEO
Gabriela Firea, candidata PSD la Primăria Capitalei a afirmat că este optimistă şi convinsă că bucureştenii doresc un primar dinamic, eficient, care să fie permanent pe teren, în mijlocul...
#Astra victorie Brasov, #Astra Brasov Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #etape