Liga 1: ASA Targu Mures, victorie la scor cu Ceahlaul

Vineri, 01 August 2014, ora 20:20
3782 citiri

ASA Targu Mures a inregistrt o victorie la scor in etapa a doua a Ligii 1. Ardelenii s-au impus cu 4-1 pe terenul celor de la Ceahlaul.

Constelatia de vedete de la Targu Mures incepe sa isi intre in mana, iar rezultatele sunt cele asteptate.

Cu jucatori ca Stancioiu, Velayos, Sepsi, N'Doye, Gabi Muresan sau Voiculet in primul "11", muresenii au deschis scorul in minutul 22, prin veteranul mijlocas senegalez.

Ceahlaul a egalat rapid dupa reusita lui Carjan, insa oaspetii s-au dezlantuit.

Acelasi N'Doye a marcat pentru 2-1 in prelungirile primei reprize, brazilianul Henrique a dus scorul la 3-1, iar Hora a "inchis" tabela cu cinci minute inainte de final.

Ceahlaul ajunge la a doua infrangere la scor in primele doua meciuri ale sezonului si se anunta de pe acum o candidata la retrogradare, in timp ce Targu Mures are motive sa spere ca va ramane in prima liga.

ECHIPELE DE START

Ceahlaul: Jovic - Dumitras, Marc, Ichim, Cazan - Onciu, Tepes - Chitosca, V. Achim, Popadiuc - Carjan

Antrenor: Marin Barbu

ASA Targu Mures: Stancioiu - Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi - N'Doye, Muresan, Voiculet - Hora, Henrique, Bumba

Antrenor: Adrian Falub

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...