Liga 1: FC Botosani produce o noua surpriza si e lider in clasament

Vineri, 09 August 2013, ora 21:25
4932 citiri

FC Botosani a obtinut inca un rezultat mare in Liga 1, scor 2-1 pe terenul echipei FC Brasov.

Moldovenii au deschis scorul cu patru minute inainte de pauza, dupa un penalti transformat fara emotii de Vasvari.

Fostul brasovean Attila Hadnagy a facut 2-0 in minutul 55 cu o lovitura superba de cap.

Portughezul Bruno Madeira a redus din diferenta in minutul 79, cu o reluare din sase metri.

De la promovarea in prima liga, FC Botosani a inregistrat doua victorii si doua rezultate de egalitate, fiind liderul Ligii 1 cu 8 puncte.

In schimb, FC Brasov ocupa locul 13, cu doar doua puncte in primele patru etape.

Etapa urmatoare, FC Botosani va intalni ACS Timisoara in deplasare, iar FC Brasov se va deplasa la Otelul Galati.

In aceasta etapa se vor mai disputa urmatoarele meciuri:

Sambata:

19:00 Concordia Chiajna - Corona Brasov (Digi Sport)

21:30 Sageata Navodari - Timisoara (Digi Sport)

21:30 CFR Cluj - Viitorul Constanta (Dolce Sport)

C.S.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...