Egal surd intre CFR si Pandurii. Va pleca Grigoras?

Duminica, 22 Septembrie 2013, ora 21:30
1492 citiri

CFR Cluj si Pandurii Targu Jiu au remizat, scor 1-1, in etapa cu numarul 8 din Liga I, sezonul 2013/2014, golurile fiind marcat de Cadu, din penalti, pentru gazde, respectiv Eric, pentru gorjeni.

Partida din Gruia a inceput in forta pentru gazde, care au condus inca din primul sfert de ora, gratie golului marcat de capitanul Cadu. Un gol din penalti, venit in minutul 14 dupa un fault in careu la Florin Costea.

Egalarea a venit putin dupa pauza, atunci cand Eric, de regula salvator al gorjenilor, a marcat in minutul 58, dupa un sut simplu, de la aproximativ sase metri.

Egal a fost si pana la final, CFR continuand chinul din acest sezon. Clujenii sunt pe 10, cu 10 puncte acumulate in 8 etape, in timp ce Pandurii au facut 14 puncte cu aceasta remiza, fiind pe 5 in Romania.

Ramane de vazut daca si dupa acest rezultat negativ, conducerea lui CFR il va mentine pe Grigoras la carma echipei.

CFR Cluj: Felgueiras - Hora, Cadu, Piccolo, Camora - Rui Pedro, Obiora, Djokovici - Maah, Ogbu, Fl. Costea.

Rezerve: Amadio, I. Rada, Sepsi, Voiculet, Muniru, Batin, Gabionetta.

Pandurii: Stanca - Pleasca, Erico, Christou, Momcilovici - Anton, Breveeld - Buleica, Eric, Ciucur - Matulevicius.

Rezerve: Mingote, Mamele, Sipo, Cristea, Distefano, Nicoara, Rubio.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#egal cfr pandurii, #cronica etapa 8 cfr pandurii, #egal cfr pandurii cluj, #meci etapa 8 cfr pandurii , #stiri Liga I