Egal spectaculos intre Gaz Metan Medias si Viitorul

Miercuri, 05 Decembrie 2018, ora 19:23
3105 citiri

Gaz Metan Medias si Viitorul au terminat la egalitate, scor 2-2, partida jucata miercuri seara in etapa cu numarul 18 a Ligii 1.

Scorul a fost deschis in minutul 25, atunci cand Luchin a inscris un autogol demn de cascadorii rasului.

Bucuria gazdelor a durat insa doar 6 minute, pentru ca Dragus a restabilit egalitate cu o reluare din apropiere, dupa o actiune buna a lui Vodut.

Pana la pauza nu s-a mai marcat, insa Gaz Metan Medias a intrat la cabine in inferioritate numerica, dupa ce Marius Constatin a fost eliminat usor pentru ca l-a lovit cu cotul pe Lucin.

Viitorul a preluat conducerea in minutul 74, cand Houri, intrat pe teren cu doar 5 minute inainte, l-a invins pe Plesca cu un sut din interiorul careului.

Gazul insa nu s-a predat si a restabilit egalitate in minutul 89, prin nou-intratul Yazalde.

In urma acestui rezultat, Viitorul ramane pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte, in timp ce Gaz Metan Medias ocupa pozitia a 5-a, cu 27 de puncte.

GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Cretu, Dialo, Constantin, Busu - Cristea, Aurelio - Romeo, Olaru, Fernandes - Fortes.

Antrenor: Mihai Teja.

VIITORUL: Cojocaru - Lima, Luchin, Ghita, de Nooijer - Artean, Baluta, Vina - Hagi, Vodut, Dragus.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Catalin Popa.

”Foloseşte-ţi votul. Sau alţii vor decide pentru tine”. Clipul prin care europenii sunt chemați la alegeri VIDEO
Parlamentul European (PE) a lansat luni, 29 aprilie, videoclipul de promovare a alegerilor europene din 6-9 iunie, în cadrul celei de a doua etape a campaniei sale de comunicare care se...
Nicuşor Dan o ignoră pe Firea: „În acest moment, principalul contracandidat este Cristian Popescu Piedone” VIDEO
Nicuşor Dan, primarul Capitalei a declarat luni, 29 aprilie, că în acest moment, principalul contracandidat al său este Cristian Popescu Piedone. El a arătat că şi-ar dori ca PNL să facă...