Cât s-a terminat derby-ul pentru play - off FC Botoșani - Sepsi

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 19:34
2389 citiri
Stadion FC Botoșani. Foto: Facebook / FC Botoșani

Formaţia FC Botoşani a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, în etapa a XXII-a din Liga 1 Casa Pariurilor.

Golul a fost marcat de Papa, în minutul 41.

FC Botoşani: M. Contra - Braun, Racoviţan, Şeroni, A. Dragu - E. Papa, Edjouma, E. Florescu - J. Silva (Neciu '88), M. Roman II (Lupeta '88), Mailat (Fili '77). Antrenor: Marius Croitoru

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, R. Ispas - E. Gonzalez, Fofana (Achahbar '57), Aganovic - Golofca (Ştefănescu '76), Damaşcan (Luckassen '57), Ashkovski. Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Papa '22, Dragu '35

Meciul a fost arbitrat de Horia Mladinovici, ajutat de Sebastian Gheorghe şi Cosmin Vătămanu.

Rezervă a fost Andrei Antonie, iar observator Sorin Boca.

Tot luni se mai dispută meciul Farul Constanţa - FC U Craiova 1948.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Cum s-a terminat disputa pentru medaliile de bronz în campionatul național de baschet feminin
ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a cucerit medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet feminin, după ce a învins formaţia CS Municipal Târgovişte cu scorul de 87-69 (23-21, 18-14, 27-16,...