FC Barcelona, salvată de un gol marcat în minutul 93

Duminica, 30 Octombrie 2022, ora 06:10
3241 citiri
Robert Lewandowski a înscris din nou pentru Barcelona FOTO facebook

FC Barcelona a câştigat, în deplasare, la Valencia, scor 1-0, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga. Golul victoriei catalane a venit în minutul al treilea de prelungire.

FC Barcelona s-a impus în minutul 90+3, după o pasă a lui Raphinha şi un gol reuşit de polonezul Lewandowski. Finalul meciului de pe Mestalla a fost presărat cu şase cartonaşe galbene, câte trei pentru fiecare echipă.

Lewandowski a ajuns la 12 goluri în La Liga şi este golgeterul campionatului.

În clasament, FC Barcelona a egalat pe Real Madrid, cu 31 puncte, şi este lider în La Liga, dar madrilenii au un meci mai puţin disputat.

Alte rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 12-a din La Liga:

Almeria – Celta Vigo 3-1 (Lazaro 52, De la Hiz 60, Eguaras 90+6 / Veiga 25);

Cadiz – Atletico Madrid 3-2 (Bongonda 1, Alex Fernandez 81, Sobrino 90+1 / Hernandez 85 autogol, Joao Felix 89);

FC Sevilla – Rayo Vallecano 0-1 (Alvaro Garcia 61).

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...