Antrenorul lui FCSB, discurs halucinant la Botoșani. A remarcat un fotbalist care n-a fost pe teren: ”A jucat bine!”

Vineri, 02 Decembrie 2022, ora 11:14
4080 citiri
Leo Strizu

FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 3-2 (2-1), joi seara, în deplasare, într-un meci restant din etapa a 6-a a Superligii de fotbal.

Pentru vicecampioni au marcat Joonas Tamm (21), Andrea Compagno (30) şi Malcom Edjouma (73), în timp ce golurile gazdelor au fost reuşite de Sebastian Mailat (14, 66).

FCSB a avut şi o bară, prin Octavian Popescu (52).

Leonard Strizu a debutat astfel cu o victorie ca antrenor al echipei FCSB. Tehnicianul a avut însă câteva scăpări halucinante la interviurile de după meci.

„Miculescu a jucat bine în prima repriză", a precizat Strizu, în ciuda faptului că atacantul a intrat în locul lui Cordea abia în minutul 67! N

„Colaborez și cu Pinti, și cu...zi, că-mi scapă numele! Cu Filip. Pinti trăiește mai ceva ca toți. Trebuie să-l mai temperez”, a mai spus Strizu, uitând numele unuia dintre colaboratorii apropiați.

Explicație pentru tăcerea suspectă a Simonei Halep: ”Prea multe minciuni acolo”
Din cauza unei afecțiuni medicale, Simona Halep a ratat meciul pe care echipa României l-a susținut la finalul săptămânii trecute cu Ucraina, în competiţia Billie Jean King Cup. În...
Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...