Reghecampf l-a invins pe Piturca in Arabia Saudita dupa un meci nebun

Marti, 23 Decembrie 2014, ora 21:55
14020 citiri

Al-Hilal, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Coroanei Printului, dupa ce a trecut cu 3-2 (dupa prelungiri) de formatia lui Victor Piturca, Al-Ittihad, la capatul unui meci nebun.

Meciul marilor orgolii din Arabia Saudita a inceput in forta. Formatia lui Piturca a deschis scorul dupa doar noua minute, dintr-un penalti transformat de Marquinho, dar bucuria a fost de scurta durata.

Dupa alte noua minute, Al Hilal a egalat prin Al Faraj, iar din minutul 35 echipa lui Reghecampf a preluat conducerea, Al Shamrani marcand cu capul din centrarea lui Pintilii.

Cu doua minute inainte de pauza, formatia lui Piturca a reusit, insa, egalarea, Asiri fiind autorul golului.

In partea secunda, Hilal a avut o bara prin Neves, insa mai mult s-a jucat in asteptarea prelungirilor.

Formatia lui Reghecampf a fost totusi mai proaspata in prelungiri, iar Al-Shamrani a adus victoria in minutul 98, cu o reusita superba.

Al-Ittihad - Al Hilal 2-3

1 - A inceput meciul!

9 - Formatia lui Piturca deschide scorul dintr-un penalti transformat de Marquinho.

18 - Al Faraj egaleaza pentru echipa lui Reghecampf.

35 - Reghecampf preia conducerea dupa golul lui Al Shamrani.

43 - Asiri egaleaza pentru formatia lui Piturca.

45 - Pauza!

46 - Se reia jocul!

90 - Finalul timpului regulamentar, urmeaza prelungiri.

90 - Incep prelungirile.

97 - Al Hilal trece la conducere dupa un gol superb reusit de Al Shamrani.

120 - Final de meci! Al Hilal se califica!

Victor Piturca este antrenorul lui Al-Ittihad, in timp ce Laurentiu Reghecampf o pregateste pe Al-Hilal.

Presa araba a scris ca Laurentiu Reghecampf ar putea fi demis daca va pierde acest meci.

Cele doua echipe s-au intalnit si pe 1 decembrie, in campionat, scorul fiind 0-0.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#Piturca Reghecampf Live, #meci Piturca Reghecampf, #Al Ittihad Al Hilal Live , #stiri Laurentiu Reghecampf