Laurențiu Reghecampf, după calificarea în semifinalele Cupei: "M-am enervat pentru tot campionatul la meciul cu FCSB"

Joi, 02 Decembrie 2021, ora 23:23
2788 citiri
Laurențiu Reghecampf. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Laurenţiu Reghecampf, a declarat, joi seară, că pentru el meciul cu ACSO Filiaşi nu a contat foarte mult, având în vedere diferenţa de valoare. El a menţionat că s-a enervat “pentru tot campionatul” la confruntarea din Liga 1 cu FCSB, scor 2-3, la care oltenii au ratat mult.

“Mai avem un pas, mai avem semifinala. Am întâlnit o echipă mult inferioară nouă, din toate punctele de vedere. În unele momente am intrat şi noi în jocul ăsta haotic, dar se întâmplă. Sunt fericit că ne-am calificat şi trebuie să ne concentrăm pe următoarele meciuri pe care le avem în campionat.

M-am enervat pentru tot campionatul la meciul cu FCSB, s-a ratat foarte mult. Nici n-a contat foarte mult pentru mine meciul din seara aceasta, important era să ne calificăm. Diferenţa era foarte mare, ceea ce este normal”, a spus Reghecampf la Digi Sport.

Formaţia Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturi de echipa de liga a treia ACSO Filiaşi, scor 3-0. Golurile au fost marcate de Koljic ’24, Ivan ’29 şi Gustavo ’63.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
#Laurentiu Reghecampf, #Universitatea Craiova, #cupa romaniei, #Craiova FCSB , #stiri Laurentiu Reghecampf