Laurențiu Reghecampf l-a înfruntat pe Cristiano Ronaldo: dispută pe muchie de cuțit în campionatul Arabiei Saudite VIDEO

Vineri, 29 Septembrie 2023, ora 19:59
3977 citiri
Cristiano Ronaldo a marcat golul victoriei în minutul 87

Cu Andrei Cordea și Marko Dugandzic printre titulari, echipa lui Laurențiu Reghecampf, Al Tai, a dat o replică excelentă în fața lui Al Nassr, într-un meci din etapa a opta a campionatului Arabiei Saudite.

Al Tai, echipă antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut cu 2-1 meciul de acasă cu Al Nassr, cu un gol marcat de Cristiano Ronaldo din penalty în minutul 87.

Talisca deschisese scorul pentru oaspeți în prima repriză (minutul 32), dar Al Tai a egalat prin Misidjan în minutul 79.

Al Tai i-a avut printre titulari pe Cordea (ex-FCSB) și Marko Dugandzic (ex-Rapid). Aceștia au fost periculoși în prima parte, când șuturile lor au fost parate de portarul lui Al Nassr.

Pe lângă Ronaldo, la oaspeți au jucat și alte nume grele, precum Mane, Brozovic sau Laporte.

Chiar dacă a pierdut cu 2-1, Al Tai a oferit o replică excelentă în fața uneia dintre cele mai bogate echipe.

1-0 Al NAssr deschide scorul după o pasă a lui Ronaldo pentru Talisca

1-1 Al Tai egalează

2-1 golul victoriei marcat de Ronaldo

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Laurentiu Reghecampf, #cristiano ronaldo, #cordea, #dugandzic, #talisca , #stiri fotbal