Inca o umilinta de proportii pentru Laurentiu Reghecampf in Emirate

Duminica, 17 Martie 2019, ora 12:42
5076 citiri

Laurentiu Reghecampf are parte de o perioada de cosmar in Emiratele Arabe Unite, acolo unde o antreneaza pe gruparea Al Wasl.

Dupa ce luni, formatia romanului a pierdut cu scorul de 5-0 duelul cu irakienii de la Al Zawraa in Liga Campionilor Asiei, a venit randul unei noi infrangeri, de asemenea de mari proportii, in semifinalele Cupei Presedintelui.

Wasl a fost clar invinsa de catre Al Ahli Dubai, scor 1-5 pe teren propriu, ratand evident calificarea in ultimul act.

Umilinta pentru Reghecampf in Liga Campionilor Asiei

Oamenii lui "Reghe" deschisesera scorul in minutul 23 prin Canedo, din penalti, dar Ahli a egalat chiar inainte de pauza, minutul 45 plus 3. In partea secunda, oaspetii s-au dezlantuit, marcand de 4 ori, prin Henrique, Diaz, Hassan si Ayovi.

Wasl are totusi liniste in campionat, acolo unde are 3 victorii in ultimele 4 etape, fiind la 8 puncte distanta fata de zona retrogradabila.

In toata cariera sa de antrenor, Reghecampf a cucerit 3 trofee in tarile arabe, toate cu Al Wahda, echipa de care s-a despartit recent, iarna trecuta.

In Liga Campionilor Asiei, Wasl e pe locul 3, cu trei puncte, primele doua echipe din grupa avand 4 puncte.

Laurentiu Reghecampf a fost desemnat in 2013 antrenorul roman al anului.

Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...
Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...
#Laurentiu Reghecampf noua umilinta in tarile, #Laurentiu Reghecampf perioada de cosmar Al, #Laurentiu Reghecampf umilit cu Al Wasl , #stiri Laurentiu Reghecampf