Echipa romanului Laurentiu Reghecampf, umilita in Liga Campionilor Asiei

Vineri, 16 Aprilie 2021, ora 12:56
2032 citiri
Laurentiu Reghecampf. Foto: Twitter

Echipa antrenata de romanul Laurentiu Reghecampf, Al Ahli SFC, a fost invinsa fara drept de apel de formatia iraniana Esteghlal, cu 5-2, joi seara, chiar la Jeddah, in prima etapa a Grupei C a Ligii Campionilor Asiei la fotbal.

Gazdele au deschis scorul rapid, prin Farshid Esmaeili (5), dar Al Ahli, la care internationalul roman Alexandru Mitrita a fost integralist, a reusit egalarea prin sirianul Omar Al Somah (27 - penalty).

Fotbalul romanesc, in doliu. Un antrenor din Liga 1 a murit

Esteghlal a trecut din nou in avantaj dupa pauza, prin golul lui Mohammad Naderi (54), iar Mehdi Ghaedi (67) a majorat diferenta. Sauditii s-au apropiat prin golul aceluiasi Al Somah (79), dar echipa iraniana a mai marcat de doua ori in ultimele cinci minute ale partidei, prin Mehdi Ghaedi (86) si Cheick Diabate (89).

Tot la Jeddah (Arabia Saudita) a avut loc si celalalt meci al grupei, in care Al Duhail (Qatar) a invins-o pe Al Shorta (Irak) cu 2-0.

In etapa a doua, programata duminica la Jeddah, Al Ahli Saudi o va intalni pe Al Duhail SC, iar Al Shorta o va infrunta pe Esteghlal FC.

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...