Medalie de bronz pentru Laura Ilie la Cupa Mondială de la Jakarta

Sambata, 28 Ianuarie 2023, ora 15:20
1253 citiri
Laura Ilie a obținut medalie de bronz FOTO facebook

Sportiva Laura Ilie a câştigat medalia de bronz la Cupa Mondială de tir de la Jakarta, a anunţat CS Dinamo.

Laura Ilie a obţinut ”bronzul” în proba de puşcă 10 metri aer comprimat.

Laura a avut un scor foarte bun în calificări (631,4p / locul 2) şi a mers în finala de 8, unde s-a oprit pe treapta a treia (260p).

”Am schimbat arma la începutul anului şi încă încercăm să devenim prietene... Per total, un concurs reuşit”, a declarat Laura Ilie.

Medalii pentru România la Campionatele Europene de box
Pugilistele române Lăcrămioara Perijoc şi Claudia Nechita şi-au asigurat medalii la Campionatele Europene de box de la Belgrad, marţi, după ce s-au calificat în semifinale. Perijoc,...
Cum s-a terminat disputa pentru medaliile de bronz în campionatul național de baschet feminin
ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a cucerit medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet feminin, după ce a învins formaţia CS Municipal Târgovişte cu scorul de 87-69 (23-21, 18-14, 27-16,...